Nastavte si v Pricing Foxe cenotvorbu s ohľadom na dopravu

Po novinke zohľadňovanie DPH máme ďalšiu, ktorá vám zase o niečo viac rozšíri možnosti pricingu. V pravidlách si teraz okrem limitov a kritérií nastavíte zohľadňovanie ceny dopravy. Ako bude automatické preceňovanie fungovať? Prečítajte si dnešný článok, v ktorom vám fungovanie vysvetľujeme.

Prvý checkbox v sekcii Rozšírené nastavenia

Novú funkcionalitu nájdete priamo v nastavení pricingových pravidiel. Jedná sa o nenápadný checkbox takmer na konci stránky pod nadpisom Pokročilé nastavenia.

Nová sekcia a funkcie zohľadnenia ceny dopravy v Pricing Foxe.

Určite vás zaujíma, ako bude automatická cenotvorba po zaškrtnutí tohto políčka fungovať. Poďme si to teda priblížiť. Pricing Fox si nájde cenu, od ktorej sa má odraziť – podľa pozícií či konkurentov. K tejto referenčnej cene pripočíta súvisiacu cenu dopravy. Ešte pred začatím pricingu sa od celkovej referenčnej ceny odpočíta suma za dopravu, ktorý máte uvedenú na Heureke. Výpočet poslúži ako hlavný parameter pre preceňovanie a Líška môže začať s prepočtom na výslednú cenu podľa vami nastavených hodnôt.

Praktické využitie tejto funkcie môže byť napríklad u príliš lacných produktov, ak je suma za dopravu väčšinovým podielom celkovej ceny. Všeobecne sa jedná o situácie, kedy má konkurent cenu produktu nižšiu ako vy, ale cenu dopravy výrazne vyššiu. Funkcia vám teda môže výslednú cenu po pricingu znateľne ovplyvniť.

Nastaviteľná história vývoja produktu

Ďalšou inováciou, ktorá vám môže pomôcť s monitoringom, je nastaviteľná história v detaile produktov. Nájdete tu informácie o tom, ako sa sortimentu darilo a to na úrovni jednotlivých ponúk. Samotnému detaile produktu sme sa venovali v jednom z predchádzajúcich článkov.

Nastaviteľná histórie v detaile produktu.

Obdobie, za ktoré sa majú grafy zobrazovať, si zvolíte podľa vlastných preferencií. Vybrať si môžete medzi:

  • relatívnym obdobím (včerajší deň, posledných 7, 14 alebo 30 dní),
  • celým kalendárnym mesiacom,
  • manuálnym nastavením.

Shopion ako ďalšia možnosť prepojenia s Pricing Foxom

Mimo jiné přibylo mezi e‑shopovými systémy napojení Pricing Foxu na platformu Shopion. Jestliže je váš e‑shop postaven na Shopionu a rádi byste začali s automatickou cenotvorbou, kontaktujte nás. Pro správnou funkčnost je potřeba doprogramovat pravidelnou aktualizaci feedu v e‑shopové administraci.

Okrem iného pribudlo medzi e‑shopovými systémami napojenie Pricing Foxu na platformu Shopion. Ak je váš e‑shop postavený na Shopione a radi by ste začali s automatickou cenami, kontaktujte nás. Pre správnu funkčnosť je potrebné doprogramovať pravidelnú aktualizáciu feedu v e‑shopovej administrácii.

Napojenie Pricing Foxu na e-shopový systém Shopion.

 

Zaradenie novej možnosti pravidiel pod samostatnú sekciu Pokročilé nastavenia vám môže napovedať, že ďalšie budú pribúdať. Tešte sa aj na ďalší diel z rubriky Pricing Fox live. Sledujte preto nielen náš blog, ale taj Youtube kanál. Ak nechcete, aby vám niektorá z noviniek utiekla, prihláste sa k odberu newsletterov v druhej polovici hlavnej stránky nášho webu.

Súvisiace články

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Pricing Fox a tipy na články z odboru vyhľadávačov tovaru.