Nová možnosť zohľadnenia DPH v Pricing Foxe

Narazili ste na to, že váš e‑shopový systém posiela do feedu iba ceny vrátane alebo bez DPH? Chceli by ste preceňovať produkty, pri ktorých nie je uvedená cena s daňou? Nahliadnite do článku o novej funkcii počítania s DPH, nech už nemusíte spomínané problémy nikdy riešiť.

Nenápadné tlačidlo na stránke Nastavenia

Tlačidlo pre nastavenie, či sú ceny vrátane dane alebo nie, nájdete nad políčkom pre vyplnenie konverzného feedu z Heureky. Defaultne je zvolená prvá varianta Vrátane DPH, pretože aplikácia preceňuje na základe cien z Heureky, ktoré sú vždy s daňou.

Nastavenie zohľadnenie DPH na projekte v Pricing Foxu.
Nenechajte sa zmiasť názvom vstupného elementu. Ten nemá s vyplnenou hodnotou nič spoločné a všetko záleží na tom, čo si nastavíte vo svojom e‑shopovom systéme a feedu. V Mergade si môžete prekontrolovať, či hodnoty vyplnené na vstupe sú naozaj vrátane dane alebo bez nej.

Ak máte vo feede napríklad ceny od dodávateľa, ktoré väčšinou nemajú pripočítanú daň, kliknite na alternatívu Bez DPH. V tomto prípade je ďalším krokom uvedenie elementu, ktorý vo feede nesie výške dane – či už percentuálne alebo desatinným číslom. Ak by ste ho nevyplnili, Líška nebude vedieť, koľko percent má zohľadniť a automaticky by sa brala 0% DPH. Preto je údaj povinný.

Preceňovanie ponúk bez daňovej sadzby

Ako sme už spomínali, ak máte ponuky s DPH, nič sa nemení. Je to tým, že výstupná cena sa počíta na základe dát z Heureky. V opačnej situácii je proces nasledujúci.

  • Pricing Fox nájde referenčnú cenu na základe vyplnených pozícií či konkurentov v pravidle.
  • Od nájdenej ponuky odpočíta výšku DPH. Môžeme si ukázať príklad:

    Chcem byť o lacnejší o 5 EUR ako konkurencia na prvú pozíciu, ktorá má cenu 100 EUR. Daň z pridanej hodnoty tvoria 21 % z ceny. Teda aplikácia vydelí 100 číslom 1,21. 
  • V nasledujúcich krokoch bude zaokrúhľovať, obmedzovať a dopočítavať cenu 82.64.
  • Výsledná cena, ktorý by sa odoslala z aplikácie, by v tomto príklade bola 87.64 EUR.

Pamätajte na to, že Heureka vyžaduje ceny iba s DPH. Ak teda pracujete s cenami bez DPH, musíte si ich prepočítať v e‑shopovom systéme či v Mergade pomocou pravidla a až potom tieto hodnoty poslať do porovnávača tovaru.

V nasledujúcich vydaniach sa môžete tešiť na rozšírenie nastavenia pravidiel a to napríklad zohľadnenie ceny dopravy. Prečítajte si aktuálny výpis nových funkcií na našom webe. Samozrejme tu nájdete aj odkazy na súvisiace články.

Súvisiace články

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Pricing Fox a tipy na články z odboru vyhľadávačov tovaru.