Ľahká kontrola cenotvorby vďaka novej diagnostike v Pricing Foxe

Nebaví vás zdĺhavo kontrolovať počet e‑shopov na produktovej karte alebo či sa ceny produktov náhodou nedostali pod nákupnú cenu? Už nemusíte. Posledný septembrový deň v záhlaví aplikácie Pricing Fox pribudla nová stránka Diagnostika. Čo vám dlho očakávaná inovácia ponúka, zistíte v nasledujúcich riadkoch.

Prehľadný výpis na jedno kliknutie

Novú samostatnú stránku Diagnostika nájdete v rozhraní appky, hneď vedľa stránky Produkty, ktorú už dobre poznáte. Po rozkliknutí novinky sa dostanete do záložky Prehľad. Tu máte monitorovaný pohyb vášho spárovaného sortimentu.

Celá stránka obsahuje tri úrovne upozornení:

  • najzávažnejšie červeno značené Problémy,
  • menej závažné oranžové Upozornenie,
  • modré Odporúčania.

Na prvý pohľad sa dozviete, pri koľkých ponukách ste na produktovej karte sami alebo koľko produktov je oproti konkurencii príliš lacných/​drahých.

Prehľad na stránke Diagnostika.

Predstavenie jednotlivých úrovní

V prehľade sú zobrazené iba tie zistenia, do ktorých spadá aspoň niečo z vášho sortimentu. Avšak pod záložkami sú vypísané aj tie výzvy, s ktorými sa môžete stretnúť a mali by ste im venovať pozornosť. Celkov dokáže Pricing Fox diagnostikovať až 17 nežiaducich situácií. Pre príkladnú ukážku, ako rozhranie vyzerá, využijeme kategóriu Problémy.

Možné problémy týkajúce sa sortimentu a pricingu.

Zobrazené sú 4 panely, pričom v jednom z nich je nula, takže nebol zahrnutý v Prehľade. V každom boxe je popisspočítaná hodnota, u koľkých ponúk Liška problém detekovala. V pravom dolnom rohu nájdete tlačidlo Detail. Ako je už zrejmé z názvu, tlačítkom si otvoríte okno s podrobnými údajmi, vzťahujúce sa na popísanú detegovanou nezrovnalosť.

Detailné informácie k diagnostike Produkty, ktoré prepadli všetkými pravidlami.

V záhlaví sú zobrazené grafy, udávajúce aktuálny stav obsiahnutých produktov a vývoj v čase. Nabehnutím kurzora na linku aktivujete políčko s presným počtom ku konkrétnemu dňu. Nižšie vedľa scrollbaru sú tlačidlá pre exportotvorenie výberu priamo na stránke Produkty. Zvyšok otvoreného okna vypĺňa výpis, ktorý slúži najmä pre rýchlu a flexibilnú kontrolu diagnostikovaného sortimentu. Rovnaké možnosti, ale s rozdielnym zameraním, skrývajú aj sekcia VarovaniaOdporúčania.

Ľahšie prvé nastavenia

Posledný release obohatil aplikáciu o sprievodcu prvým nastavením. Vyskočí vám po aktivovaní aplikácie na vašom e‑shope alebo si ho manuálne spustíte na stránke Nastavenia v pravom hornom rohu. Prevedie vás postupnými krokmi, ktoré sú pre fungovanie nástroja potrebné. Spätne si ho môžete preklikať napríklad v situácii, keď si nie ste nastavením svojho projektu istí alebo neviete, či ste na niečo nezabudli.

Sprievodca prvým nastavením aplikácie Pricing Fox.

Vylepšenia appky stále nie sú na konci – na ďalších neúnavne pracujeme. Preto nás sledujte na sociálnych sieťach alebo priamo na pravidelne aktualizovanom blogu. A ak by ste mali návrh na funkciu, ktorá by prispela k rozvoju Pricing Foxu, určite nám napíšte.

Súvisiace články

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Pricing Fox a tipy na články z odboru vyhľadávačov tovaru.