Ako preceňovať s Pricing Foxom na ExitShope

Nielen na základe vášho želania sme do aplikácie pridali ďalšie napojenia. Tentoraz sme vyrazili naproti užívateľov shopsystému ExitShop. Začítajte sa do návodu, v ktorom vás prevedieme celým nastavením.

Napojenie e-shopu do Mergada

Pricing Fox je aplikácia dostupná v Mergado Store – preto je potrebné pridať najskôr svoj e-shop do platformy Mergado. Aby ste vytvorili nový export, musíte mať skopírovanú URL XML feedu. Presunieme sa do administrácie ExitShopu, do záložky Obchody, ktorú nájdete v ľavom paneli. Cez tlačidlo Ovládací panel v stĺpci Akcie sa preklikne na stránku, na ktorej si rozkliknite XML výstupy. Tu si skopírujte URL feedu pre Heureku, ktorý vložíte do Mergada.

XML výstupy v administrácii ExitShopu.

Prechádzame k dôležitej časti – vloženie a úprava XML feedu v Mergade. Ak ste si už vložili skopírovanú URL feedu svojho e-shopu, doplňte na jej koniec parameter ?add=primary_id,purchase_price. Na tento zásah nesmiete zabudnúť, inak by sa vám nesprávne napárovali produkty.

Akonáhle parameter vložíte, nechajte feed načítať. Ďalej si vyberte formát Heureka pre vstupný i výstupný XML.

Neviete si rady? Prečítajte si, aké prvé kroky v líške podniknúť alebo nám napíšte a my vám pomôžeme.

Ako postupovať v aplikácii

Po aktivovaní Líšky sa vrhnite na jej nastavenie. Vyplňte požadované údaje a párovací element do e-shopu PRIMARY_ID, aby párovanie mohlo prebehnúť.

Nastavenie elementov v aplikácii Pricing Fox.

Potom zaškrtnite checkbox napojenie ExitShop. Vyskočí na vás okno, v ktorom musíte vyplniť API kľúč, aby mala appky pracovať s nejakými dátami.

API kľúč v administrácii ExitShopu.

API kľúč získate v administrácii svojho e-shopu pod záložkou Aplikácie. Pokiaľ ho už máte vytvorený, skopírujte ho a vložte do Pricing Foxu.

Po vyplnení API kľúča je nastavenie na konci. Vytvorte si svoje prvé preceňovacie pravidlo a výsledné ceny pošle líška do vášho e-shopu cez API. Následne si vložte feed do Heureky.
Chcete mať svoje produkty pod dohľadom? Monitorujte ich pomocou exportov alebo v detaile produktu – prečítajte si o týchto témach na našom blogu.

 

Súvisiace články