Zoraďte si pravidlá tak, aby vám automatická cenotvorba fungovala efektívne

V tomto článku sa zameriame na to, aké zásady dodržiavať, aby pricing s Líškou prebiehal bez zádrhelov. Premýšľate, prečo sa produkty nepreceňujú podľa vytvoreného pravidla? Dôvodom môže byť práve ich zoradenie. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Ako preceňovanie produktov funguje? 

Najprv vytvorte pravidlá, vďaka ktorým bude Pricing Fox vedieť, čo má s cenou urobiť. Potom ich zoraďte podľa toho, na aké produkty sa budú aplikovať a čo od nich očakávate. Líška ich bude spracovávať postupne a ich zoraďovanie si môžete predstaviť ako sito. Ak sortiment nezodpovedá podmienkam pravidla, môže sa prepadnúť do ďalších. Stránku Pravidlá vám podrobne predstavujeme v jednom v našich videí.

V Pricing Foxe môžete kombinovať a nastaviť až 10 rôznych preceňovacích podmienok.

Čo by ste na začiatku mali vedieť

S automatickou cenotvorbou zatiaľ ešte len začínate a chcete si ju vyskúšať? Vytvorte si testovacie pravidlá. S ich používaním zistíte, ako by sa vaše ceny vyvíjali oproti konkurencii. Budete mať k dispozícií metriky a diagnostiky ale nemusíte sa báť, že sa vaše ceny na výstupe zmenia.

Neviete, ako nastaviť váš pricing a kde začať? Využite Pricing Audit, ktorý analyzuje váš sortiment, rozdelí ho do 4 skupín a poradí vám, čo zmeniť a na čo sa pri pricingu zamerať.

Pravidlá z Pricing Foxu sa automaticky prepisujú vedľa ostatných pravidiel v Mergade. Uvidíte ich tak prehľadne medzi ostatnými a nemusíte sa o nič starať.

Príklady z praxe

  • Predstavte si, že predávate chovateľské potreby pre psov. Rozdelíte ich do kategórií ako sú vodítka, misky, hračky a granule. V pravidlách si potom nastavíte pre každú z nich špecifické kritériá, podľa ktorých chcete, aby sa produkty preceňovali. Tím docielite, že každá kategória bude mať svoj špecifický pricing. Nemusíte riešiť ich poradie.

    Radenie pravidiel pre sortiment rozdeleného do kategórií.
  • V druhom príklade urobíme to isté, ale pridáme naviac pravidlo pre všetky položky. Kam takúto pricingovú stratégiu zaradiť, aby ste zaistili, že sa bude najprv aplikovať pricing na kategórie a až potom na všetky produkty? Poradie zvoľte tak, aby sortiment prešiel najprv pricingom pre kategórie a až potom precenením na všetky produkty.

V tomto prípade odporúčame vybrať Nemeniť cenu. Ak produkty nebudú vyhovovať pravidlu, zostane ich cena rovnaká.

 

Voľba Nemeniť cenu v Pricing Foxu.
  • Naskladnili ste nový tovar a chcete na tento sortiment aplikovať preceňovacie pravidlo? Vytvorte si preň pravidlo Novinkazaraďte ho do zoznamu na prvé miesto. Bude nasledovať pricing pre kategórie a ďalej pre všetky produkty.
Viete, čo sa stane, ak budete mať pravidlo pre všetky produkty ako prvé? Spomeňte si na sito. V prípade, že položky budú zodpovedať podmienkam, prebehne pricing podľa neho a ďalej sa už produkty nedostanú.
  • Odchádzate na dovolenku alebo nechcete myslieť na to, kedy máte svoju stratégiu spustiť? Využite možnosť zadania automatického zapnutia a vypnutia. Vytvoríte tak napríklad pravidlo s výpredajom, ktoré bude platiť 2 dni. Takéto precenenie umiestnite úplne navrch. Pamätajte na to, že po vypnutí prepadne sortiment do ďalších stratégií s inými kritériami. Preto si rozmyslite, na aký tovar pricinge aplikujete a podľa toho vyberte poradie. To môžete kombinovať aj s nastavením rozpočtu, viac informácií si prečítajte v našom článku. Ak si neviete rady s týmto radením, ozvite sa nám.

    Nastavenie automatického zapnutia a vypnutia pravidlá.

 

V tomto článku sme zhrnuli, aké zásady dodržiavať, aby nastavené pravidlá fungovali správne. Pre viac informácií k tejto téme si prečítajte náš blog a kontaktujte nás v prípade akýchkoľvek otázok.

Súvisiace články

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Pricing Fox a tipy na články z odboru vyhľadávačov tovaru.