Nastavte si rozpočty svojej cenotvorby s Pricing Foxom

Posledné inovácie v aplikácii umožňujú používateľom nastavovanie rozpočtov pravidiel na základe obratu, objednávok, preklikov či nákladov. Nechajte Líšku pracovať a automaticky kontrolovať mantinely za vás. Prečítajte si, ako na to a získajte nad pricingom ešte väčšiu kontrolu.

Vyberte si obdobie a majte svoj predaj pod dohľadom

Novinku Pridať rozpočet nájdete v druhej polovici formulára pri vytváraní nového pricingového pravidla. Po rozkliknutí možnosti na vás vyskočí samostatné okno. V ňom si nastavíte kritériá, ktorými má byť cenotvorba obmedzená.

Myslite na to, že dáta čerpá aplikácia z konverzného reportu. Report sa sťahuje s denným oneskorením a dáta nie sú úplne aktuálne. Preto odporúčame pracovať s malou rezervou pri vypĺňaní limitov.

Prvým krokom je nastavenie obdobia. Tento časový úsek bude Pricing Fox monitorovať predaj a pravidlo pozastaví, keď sa dostanete na strop vyplneného limitu. V druhej fáze si vyberte, čím sa má Líška riadiť. Sú tu štyri možnosti:

  • Obrat,
  • Prekliky,
  • Náklady,
  • Objednávky.

A v treťom, poslednom poli, zadajte rozpočet, čiže množstvo, cez ktoré sa nesmú aplikácie dostať. Môžeme využiť modelový príklad

Máte marcovú akciu na predaj televízorov, ale viete, že za týždeň môžete predať iba 3 kusy, pretože inak by ste za chvíli na sklade nič nemali. Cena jednej televízie je 5 tisíc korun (200 EUR). Nastavíte si teda rozpočet od 1. do 7. 3. s obmedzením na 15 tisíc korun (600 EUR) obratu. Aby ste mali pod palcom celý marec, zopakujete to tak aj na nasledujúce týždne – od 8. do 14. 3., s obmedzením na 15 tisíc korun (600 EUR) obratu, a tak ďalej až do konca mesiaca. Takto nastavené kritériá vám bude teraz Pricing Fox strážiť a ak zistí, že ste sa už v polovici týždňa dostali na zisk 15 tisíc korun (600 EUR), pravidlo pozastaví. Pauznuté pravidlo si spustíte zase na nasledujúci týždeň. Nechce sa vám intervaly strážiť a spúšťať pravidlá opakovane ručne? Aj na toto máme riešenie.

Nastavenie rozpočtov v aplikácii Pricing Fox.

Kombinujte rozpočty s automatickým zapnutím/​vypnutím pravidiel

Hneď zo štartu roka sme vás informovali o novom automatickom spúšťaní precenenia pravidiel. V kombinácii s nastavenými rozpočtami sa posúva samostatnosť aplikácie na ďalšiu úroveň. Funkcie môžete kombinovať úplne jednoducho a nadviažeme na vyššie spomínaný modelový príklad.
Ak máte nastavené rozpočty na každý týždeň v marci, tak si na rovnaký interval nastavte aj automatické zapnutie pravidla. Zvoľte variantu Opakovať a vyplňte, že sa má pravidlo spúšťať od 1. 3. a vypínať od 7. 3. – znamená to opakované spúšťanie každý pondelok od 1. a vypínanie každú nedeľu od 7. alebo akonáhle budete mať obrat 15 tisíc korun (600 EUR).

 

Kombinácia rozpočtov a automatického spúšťania pravidiel v Pricing Foxe.
Nezabudnite si pravidlo po uplynulom mesiaci skontrolovať a prípadne ho manuálne vypnúť. Rozpočty síce budú platiť celý marec, ale automatické spúšťanie bude fungovať opakovane každý týždeň aj nasledujúce mesiace.

 

S popisom funkcií sme týmto na konci. Ak ste narazili na nejakú nezrovnalosť alebo máte dotaz, neváhajte sa na nás obrátiť či využiť možnosť online konzultácie. Ďalšie zaujímavosti a napojenie pre vás pripravujeme, tak nás nezabudnite sledovať.

Súvisiace články

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Pricing Fox a tipy na články z odboru vyhľadávačov tovaru.