Ako spustiť Pricing Fox na PrestaShope

Máme pre vás ďalšiu novinku z oblasti nastavenia. Jedná sa o rozšírenie možnosti napojenia do platformy PrestaShop. V návode vám popíšeme všetky kroky, ktoré musíte urobiť pre správnu funkčnosť a priblížime, na čo pri tom nezabudnúť.

Prvé nastavenie Mergada a PrestaShopu

Ak ste tak ešte neurobili, ako prvý si vytvorte export v Mergade. Aby bolo všetko kompatibilné, za vstupný formát vyberte Mergado XML. URL feedu získate v administrácii PrestaShopu s pomocou Mergado Packu. Ako pri inštalácii postupovať? Dozviete sa vo videu na blogu Packu.

Kde skopírovať XML feed v Mergado Packu.

Výstupný formát je na vašom zvážení – pokojne vyberte feed pre Heureku. V okamihu, kedy máte túto časť za sebou a feed je načítaný, vrhnite sa do podrobnejšieho nastavenia PrestaShopu, a následne aj Pricing Foxu.

Tri dôležité kroky pred zapnutím Lišky

V administrácii je potrebné urobiť tri úkony, aby aplikácia ceny aktualizovala. Ak ich neurobíte, Pricing Fox vám nebude správne fungovať.

Zapnutie Friendly URL

Začnite tým, že si aktivujete tzv. Friendly URL. Vráťte sa k ľavému panelu, konkrétne k predposlednej záložke Shop parameters. Zvoľte podstránku Traffic & SEO, kde v druhom boxe spustíte možnosť Friendly URL.

Aktivácia Friendly URL.

Keď si nie ste istí problematikou pri nastavení Friendly URL (napr. v závislosti od hostingu), prečítajte si dokumentáciu priamo od PrestaShopu.

Povolenie PrestaShop’s WebService a vytvorenie kľúča

Ďalší z bodov si nastavíte v záložke Advanced Parameters, čiže v časti pokročilého nastavenia. Prekliknite sa do stránky WebService a zamerajte sa najskôr na druhý box. Tu povoľte PrestaShop’s WebService a následne pridajte nový kľúč prostredníctvom tlačidla v pravom hornom rohu.

Záložka WebService a tlačidlo pre vytvorenie kľúča.

Vygenerovanie kľúča a jeho nastavenie

U posledného kroku, pred spustením appky, nesmiete zabudnúť na nastavenie kľúča v administrácii PrestaShopu. Aby ste ho získali, kliknite na tlačidlo Generate. Až sa vám v poli vyplní automaticky vygenerovaný kľúč, presuňte sa k časti Permissions/​Oprávnenia. V zozname si nájdite možnosti Combinations a Products – u oboch zaškrtnite checkbox v druhom a treťom stĺpci View a Modify. Nakoniec všetko uložte.

Vygenerovanie kľúča a nastavenie oprávnení.

Záverečné nastavenie Pricing Foxu

Takto vygenerovaný a nastavený kľúč si skopírujte a pustite sa do nastavenia Lišky samotnej. Na stránke Nastavenia vás ako prvé bude zaujímať sadzba DPH. Prestashop požaduje zasielanie zmenených cien bez dane. Zvoľte preto možnosť Všetky ceny sú bez DPHvyplňte element, v ktorom hodnotu posielate. Ďalej v záložke Napojenie rozkliknite voľbu PrestaShop. Zobrazí sa vám tabuľka, do ktorej vložíte získaný kľúčURL vášho e‑shopu zo záhlavia prehliadača. Zostáva už len uložiť konfiguráciu a čakať, až sa dáta načítajú. Naspäť vám Líška bude posielať zmenené ceny do e‑shopu prostredníctvom komunikácie cez API.

Napojenie na PrestaShop v aplikácii Pricing Fox.

 

Veríme, že ste zložitejší postup zvládli a appka vám bude fungovať bez problému. Ak ste predsa len narazili na nejaký problém, neváhajte nám napísať. Pomôžeme vám s konkrétnym úkonom alebo aj s nastavením vášho projektu. V blízkej dobe pre vás pripravujeme ďalšie významné vylepšenia, tak nás nezabudnite sledovať.

Súvisiace články

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Pricing Fox a tipy na články z odboru vyhľadávačov tovaru.