Ako pracovať s pôvodnými cenami

Premýšľali ste niekedy, ako v Pricing Foxe pracovať s prvotnou vstupnou cenou? Chceli by ste mať v elemente zobrazené hodnoty ešte pred ich precenením? Prečítajte si návod a dozviete sa postupy, ktoré vám uľahčia prácu s dátami.

Dôvody, prečo sa vstupná cena mení

Automatická cenotvorba v Pricing Foxe funguje tak, že si aplikácia vezme cenu, ktorú máte uvedenú vo vstupnom elemente. Túto cenu zmenízapíše do výstupného elementu, ktorý ste si vyplnili v nastavení aplikácie. Ak však chcete obmedzovať preceňovanie limitom, bude vám appka po precenení obmedzenia odpočítavať od hodnoty, ktorá je vo vstupnom elemente – teda už od zmenenej ceny. Popíšeme si to v nasledujúcom prípade.

Predstavte si, že nastavujete prvé preceňovacie pravidlo. Vyplníte tu, že nechcete, aby zmena ceny nebola vyššia ako 10 EUR, keď je vstupná cena napríklad 100 EUR. Následne sa spustí pricing. Líška vezme vstupnú cenu a prepočíta ju podľa nastavených kritérií na 90 EUR. V ďalšom kole pricingu sa stane to isté, avšak vstupná cena sa berie ako už zmenená. Limit sa vám tak bude odpočítavať od prepočítanej hodnoty, nie od tej pôvodnej a ďalšia výsledná cena bude 80 EUR.

Riešenie v rozhraní Mergada

Nielen na základe vašich podnetov sme začali premýšľať, ako tento problém vyriešiť čo najjednoduchšou cestou. Vašim požiadavkám budú pasovať pravidlá v Mergade. Konkrétne musíte urobiť tieto kroky:

  • vytvoriť si nový element – napríklad OLD_PRICE na stránke Elementy,
  • vytvoriť si výber produktov, kde nastavíte jednoduchú podmienku OLD_PRICE je prázdny,
Vytvorenie výberu v Mergade.
  • na stránke Pravidlá v Mergade vytvoríte nové pravidlo typu Prepísať, kde vyberiete vytvorený výber,
  • týmto pravidlom naplníte element OLD_PRICE hodnotou vo vstupnom elemente, napr. %PRICE_VAT%.

Tipy na ďalšie postupy

Máte CSV súbor, v ktorom sú uložené pôvodné ceny alebo vypočítaný maximálny percentuálny rozdiel? Môžete si vytvoriť pravidlo pre Import. Tým naplníte novo vytvorený element, v ktorom chcete mať svoje prvotné ceny zachované. Ako dostať dáta z tabuliek či ako presne postupovať sa dočítate v týchto článkoch na blogu Mergada:

Následný proces v Pricing Foxu

V aplikácii máte dva spôsoby využitia:

  1. Ak pracujete s CSV súborom, v ktorom máte pomocou funkcií vypočítané maximálne/​minimálne cenové rozdiely, odporúčame obmedzenie takzvanou obstarávacou cenou. V našom prípade hodnotou v novom elemente OLD_PRICE. Zaručíte si tým, že vám ceny neklesnú pod vypočítaný rozdiel.
  2. Nastavte si v rozhraní aplikácie ako vstupný element novo vytvorený OLD_PRICE. Tým pádom sa zmenené ceny nedostanú pod prvotnú vstupnú cenu, ktorú ste si do elementu naplnili v Mergade pomocou prepisovacieho pravidla.

 

Ak ste sa u niektorého z krokov zasekli a neviete ako ďalej, neváhajte nám napísať. Radi vám s postupom alebo nastaveniam poradíme. A ak ste si Líšku ešte len čerstvo zapli, prihláste sa na naše školenie. Už budúci týždeň vás Dominika prevedie rozhraním a základným nastavením aplikácie.

Súvisiace články

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Pricing Fox a tipy na články z odboru vyhľadávačov tovaru.