Pochopte diagnostiku v Pricing Foxe, diel prvý

Chcete vedieť, ktoré vaše produkty sú nespárované a ktoré sa neprecenili tak, ako ste chceli? Karta Problémy v Pricing Foxe vám takýto sortiment zobrazí prehľadne na jednom mieste. Nemusíte ho tak sami zdĺhavo hľadať. V článku si túto časť Diagnostiky predstavíme detailne.

K čomu slúži Diagnostika

Chcete mať istotu, že sa váš sortiment preceňuje správne? Diagnostika vám pomôže zistiť, čo akým produktom chýba alebo ako si vedú oproti konkurenčnej ponuke. Ukáže vám napríklad, ktoré sú príliš lacné alebo drahé.

Diagnostika v Pricing Foxe.

Pokiaľ chcete Diagnostiku maximálne využiť, sledujte náš niekoľko dielny seriál. V každom diele si popíšeme jednu z kariet a ukážeme si, k čomu sú jej detekcie užitočné.

Ako s Diagnostikou pracovať

Keď kliknete na akúkoľvek detekciu, Liška vám ukáže aktuálny stav i vývoj v čase. V tabuľke pod grafmi nájdete produkty, ktorých sa výber týka. Môžete si ich jednotlivo rozkliknúť, zobraziť ich výpis v novom okne alebo vyexportovať.

Detail detekcie nespárovaných produktov v Pricing Foxe.

Karta Problémy

V tejto karte nájdete produkty, u ktorých sa výstupná cena rovná tej vstupnej. Prvá detekcia vás upozorní na nespárovaný sortiment. Tie zvyšné vždy zahŕňajú spárované produkty, pri ktorých odporúčame skontrolovať, či sa všetky preceňujú tak, ako chcete.

Problémy v Diagnostike.

Nespárované produkty

Vďaka tejto detekcii zistíte, ktoré položky nie sú na produktových kartách na Heurece spárované. Pre používanie Pricing Foxu je spárovanosť dôležitá a aplikácia bez nej nemôže pracovať alebo preceňovať.

S párovaním vám pomôžu aplikácie Pairing Bear nebo Heureka Watchdog

Produkty prepadnuté do ďalších pravidiel

Produkty prepadnuté do pravidla s nastavením Nemeniť cenu

Ak si nie ste pri vytváraní pravidiel istí, že výrobky neprepadnú do iných pravidiel, odporúčame sa vždy poistiť a zvoliť pole Nemeniť cenu. Sortiment sa potom neprecení podľa iných podmienok a uvidíte ho v tejto detekcii.

Možnosť Nemeniť cenu v nastavení pravidlá.

Produkty nespadajúce do pravidla a sú mimo výber

Vo výpise tejto detekcie uvidíte produkty z vášho feedu, ktoré nepreceňujete. Ak chcete do pricingu zahrnúť všetko, vytvorte si pravidlo pre Všetky produkty a umiestnite ho v radení na koniec. S tým, ako zoradiť pravidlá tak, aby vám správne fungovali, vám pomôže náš článok.

Produkty, ktoré prepadli všetkými pravidlami

V aplikácii máte na výber, či chcete pravidlo aplikovať na všetky produkty, Mergado alebo uložené výbery. Môže sa stať, že výrobky síce vyhovujú výberom, ale nie podmienkam pravidla. Liška ich identifikuje a ukáže, ktoré to sú. Ak sa vám nedarí produkty v žiadnom pravidle zachytiť, odporúčame zvoliť rovnaký postup ako u predchádzajúcej detekcie.

Výbery a podmienky Pravidla.

E‑shop je sám v produktovej karte

Ak máte unikátny sortiment a ste na produktových kartách sami, nemusíte používať nástroj pre automatický pricing. V takom prípade nemôže Pricing Fox porovnať vašu cenu s tou konkurenčnou a nevykoná pricing. Ak nemáte unikátny sortiment, uistite sa, že je váš sortiment spárovaný alebo nie je na duplicitných kartách.

Vypočítaná cena je menšia alebo rovná nule

Hovoríte si, kedy sa to môže stať? Napríklad, ak do Pricing Foxu zadáte, že chcete byť o 5 EUR lacnejší ako konkurent XY a jeho cena je 4 EUR, bude vypočítaná cena nižšia ako 0 EUR. Odporúčame využívať ďalšie podmienky pravidiel, ktoré tomu pri správnom nastavení zabráni. Na Heureke sa takáto ponuka nezobrazí, porovnávač ju automaticky stiahne.

 

Ukázali sme vám, čo všetko nájdete medzi Problémami a ako postupovať pri ich riešení. V ďalších dieloch sa budeme venovať ďalším kartám v Diagnostike, teda Varovaniu a Odporúčaniam.

Súvisiace články

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Pricing Fox a tipy na články z odboru vyhľadávačov tovaru.