Zohľadnite vo svojom pricingu cenu dopravy

Na základe vašich častých dotazov na podpore tentokrát podrobne preskúmame funkciu Zohľadňovanie cien dopravy. Nájdete ju v pokročilom nastavením pricingových pravidiel Pricing Foxu. Ako táto vychytávka funguje a čo je jej výhodou? Prečítajte si nasledujúce riadky.

V akých prípadoch funkciu využijete

Existuje viac situácii, kedy sa vám bude prepočítanie cien za doručenie tovaru do vášho pricingu hodiť. Uvedieme si pár príkladov:

  • Všetky e‑shopy na produktovej karte predávajú za rovnakú cenu a líšia sa len v sume za dopravu. Potenciálny zákazník si väčšinu čiastky sčíta, aby zistil, od akého e‑shopu vychádza produkt lacnejšie. 
  • Ponúkate lacné produkty, u ktorých cena dopravy tvorí veľkú časť celkovej sumy.
  • Vaši konkurenti zámerne kúzlia s číslami tak, že nastavujú nízku cenu produktu a zvyšujú o tento rozdiel cenu dopravy. Dostávajú sa vďaka tomuto manévru na vyššie priečky produktovej karty. Potom sa môže stať, že síce váš produkt vyjde zákazníka celkovo lacnejšie, ale v radení automaticky zostane pozadu a zákazník si vás nevšimne.
Checkbox Zohľadňovať cenu dopravy v pokročilom nastavení.

Nie len z týchto dôvodov je výhodné počítať s celkovou hodnotou, ktorú zákazník zaplatí. Zaujíma vás ako vychytávka funguje? Na to zameriame v ďalšej časti.

Ako pricing prebieha

V pokročilom nastavení nájdete nenápadný checkbox. Pokiaľ ho zaškrtnete, od referenčnej ceny se odčíta vaša cena dopravy a pričíta sa cena dopravy konkurenta. Až potom sa prevedie pricing podľa ďalších kritérií.

Výpočet výstupních cien produktu so sledovaním cien dopravy.

K tomuto nastaveniu doporučujeme využiť manuálne limity, vďaka ktorým si postrážite, aby cena nevystrelila príliš vysoko. Budú slúžiť ako zabezpečenie pre prípad, že by vaša cena doručenia bola vyššia, ako celková čiastka za konkurenčný produkt.

V API, odkiaľ Pricing Fox sťahuje dáta, v súčasnej dobe chýbajú informácie o nacenení osobných odberov v Zásielkovniach a Balíkovniach. Preto môžu byť v niektorých prípadoch líščie výpočty nepresné. 
Výpočet možností dopravy na Heurece.

Pokiaľ chcete do detailov poznať ďalšie funkcie Pricing Foxu, môžete využiť naše bezplatné školenie. Domča s vami prejde celú aplikáciu a zodpovie všetky vaše dotazy. Alebo nám napíšte a my pre vás na túto tému spracujeme článok.

Súvisiace články

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Pricing Fox a tipy na články z odboru vyhľadávačov tovaru.