Ako funguje pricing, ak element s nákupkou nie je pri každom produkte vo feede

Pricing Fox dokáže pracovať s nákupnou cenou a obmedziť podľa nej preceňovanie. Čo sa však deje s produktami pri pricingu, ktorým vo feede chýba informácia o nákupke? Čítajte ďalej a zistite viac.

Kde v nastavení aplikácie vyplniť nákupnú cenu

V rozhraní aplikácie, na stránke Nastavenie vyplňte nákupku do poľa s názvom Element s obstarávacou cenou. Nejedná sa o povinný údaj, takže Líška dokáže preceňovať aj bez neho a obmedzovať napríklad presnými limitami. Ak však chcete nastavovať pravidlá a obmedzovať pricing práve nákupnou cenou, bez zadania elementu sa nezaobídete.

Nastavenie elementu s obstarávacou cenou v aplikácii Pricing Fox

 

Zaujíma vás, ako nastaviť aplikáciu Pricing Fox a jej pravidlá? Pozrite sa na jeden z našich videonávodov.

Pricing obmedzený nákupnou cenou

Pri nastavovaní preceňovacieho pravidla nájdete v editačnom formulári možnosť Obmedziť výslednú cenu tou nákupnou. V prípade, že ste vyplnili element s nákupnou cenou na stránke Nastavenie, pri nastavovaní pravidla už bude predvyplnený. Následne, pomocou násobiča, určíte mantinely výslednej ceny, pričom číslo 1 sa rovná nákupke. Preceňovanie dokážete obmedziť nielen minimálnou sumou, ale aj maximálnou

Pre predstavu uvedieme príklad. Ak si prajete, aby cena po precenení neklesla pod nákupku, do prvého políčka vyplňte 1. A v prípade, že nechcete, aby sa produkt predával drahšie ako dvojnásobok nákupnej ceny, do druhého políčka vyplňte číslo 2.
Obmedzenie nákupnej ceny v editačnom formulári pravidla.

Chýbajúci element s nákupnou cenou vo feede

V Nastavení aplikácie ste uviedli element s nákupnou cenou. Čo sa bude diať, ak niektoré produkty tento element vo feede nemajú? Bude ich Pricing Fox preceňovať, alebo nie?

Ako bolo uvedené na začiatku, nákupná cena nie je podmienkou pre fungovanie nástroja a to platí aj v prípade, že niektoré produkty element s nákupkou majú a iné nie. Ak nie je uvedená pri produktoch, ale tie vyhovujú nastaveniam pravidla, budú precenené bez limitu.

Ako doplniť chýbajúci či naplniť prázdny element s nákupkou vo feede

V Mergade je možné vytvoriť limitnú hodnotu podobnú nákupnej cene. Nebude sa jednať o presnú nákupnú cenu, ale ak sa vaše marže pohybujú napríklad na 20 %, dokážete si hodnotu jednoducho dopočítať. Aký bude postup?

V prípade, že chýba element s nákupnou cenou vo feede, je potrebné ho vytvoriť v Mergade, na stránke Elementy.

Tvorba nového elementu NAKUPNI_CENA v Mergade.

Následne vytvorte v Mergade výber produktov, ktoré nemajú vo feede element s nákupnou cenou, alebo ho majú prázdny.

Tvorba výberu produktov, ktoré majú prázdny element NAKUPNI_CENA vo feede.

Ako posledný krok vytvorte pravidlo na výpočet, aplikované na daný výber produktov. Podľa svojich marží sa rozhodnite, akú hodnotu zadáte do vzorca pre výpočet nákupnej ceny. Ak ide o vyššie spomínaných 20 %, vzorec bude %PRICE_VAT%*0,8.

Tvorba pravidla pre výpočet nákupnej ceny v Mergade.

 

Ak nie je vo feede nákupná cena, môžete ju dostať do Mergada aj prostredníctvom importovacieho pravidla a následne s ňou pracovať v Pricing Foxe. Tento a mnoho ďalších návodov nájdete u nás na blogu. Aby vám v budúcnosti žiadny neunikol, sledujte nás aj na sociálnych sieťach, kam pravidelne pridávame všetky aktuality.

Súvisiace články

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Pricing Fox a tipy na články z odboru vyhľadávačov tovaru.